Price: ₹178
1 Pack
| Material | Copper |
| Length | 1m |
| Color | Grey |
| Interface | USB A to Lightning |
| Type | Phone Cables |
| Brand Compatibility | Apple |
| Power Supply | USB or other DC power connection |
| MFi Certified | No |
| Compatible Devices | Tablets |
| Fast Charging | No |
| Peak Current (A) | 2A |
| Power | 12W |
| SKU | sw2404193511635355 |