Price: ₹219
Original Price: ₹263
one-size
Your lips are in for a refreshing fruity hydrate with our Slow Sunday Blueberry Lip Care! Featuring vitamin E, vitis vinifera seed oil, Olea Europaea fruit oil, and more, this lip care moisturizes and nourishes lips, keeping them tender and smooth! It also helps to improve lip lines, dryness, and dullness to brighten your lips and enhance their overall appearance. Use it as a lip primer for your fave lipstick or even a mask at night!
| Skin Type | Dry |
| Color | Baby Blue |
| Benefits | Alcohol-Free |
| Texture | Cream |
| Type | Lip Balms |
| Height | 4.9 cm |
| Length | 4.4 cm |
| Net Weight | 6.9 g |
| Width | 3.8 cm |
| SKU | sb2407179371352222 |