Price: ₹176
1Pcs
Have you been going throughout your day with chapped and peeling lips? Let's just say it's not the best experience! Keep those lips nourished and moisturized with our Slow Sunday Strawberry Lip Care, featuring Vitamin E and olea europea fruit oil! This lip care keeps lips tender and smooth, improves lip lines, and brightens your lip color all while deeply moisturizing them. Keep this balm in your bag to tackle dryness throughout the day!
| Skin Type | Dry |
| Color | White |
| Benefits | Alcohol-Free |
| Texture | Cream |
| Type | Lip Balms |
| Height | 5 cm |
| Length | 4.4 cm |
| Net Weight | 6.5 g |
| Width | 3.7 cm |
| SKU | sb2403141999767964 |