Price: ₹219
Original Price: ₹255
one-size
It's time to give your eyes a refreshing upgrade! Our Slow Sunday Vitamin C Brightening Eye Cream features a refreshing essence texture formulated with vc derivatives, hydrolyzed sodium hyaluronate, and more to improve the appearance of dark circles and brighten dull skin around your eyes. Perfect for those moments when your eyes need an instant boost!
| Texture | Cream |
| Color | Orange |
| Type | Face Cream |
| Skin Type | All Skin Types |
| Benefits | Talc-Free |
| Effect | Hydrating |
| Net Volume | 15 ml |
| Net Weight | 48.5 g |
| Length | 4.55 cm |
| Width | 4.55 cm |
| Height | 3.56 cm |
| SKU | sb25082552726742465 |