Price: ₹174
1 Meter 1pcs
1 Meter 2pcs
2 Meters 1pcs
2 Meters 2pcs
3 Meters 1pcs
3 Meters 2pcs
| Material | Copper |
| Length | 3m |
| Features | Fast Charging |
| Color | Royal Blue |
| Interface | USB A to Micro |
| Type | Phone Cables |
| Brand Compatibility | Huawei |
| Power Supply | USB or other DC power connection |
| MFi Certified | No |
| Compatible Devices | Tablets |
| Fast Charging | Yes |
| Peak Current (A) | 2.4A |
| Power | 22.5W |
| SKU | se2311025085905997 |