Price: ₹1,745
Product Details: 9005 9006 H11 5202 Wattage:135W Lumens:27000LM Color Temperature: 6500K Placement On Vehicle:Front,Left,Rear,Right Suitable For:Fog Light, Headlight, High Beam, Low Beam Color Temperature: 6000K Voltage:DC 9V - 32V ( Fit 12V 24V Vehicle) Connector Type:Plug And Play It Also Fits Many Other Cars:As Long As Your Bulb Type Is The Same With This Description: • High Brightness: With a brightness of 25000LM, this LED headlight bulb provides excellent visibility on the road. • Long-lasting: The Imported chip used in this LED Headlight,Better Extension Of Bulb Life. • 3-Minutes Fast Installation: Easy To Install, it can be easily applied to your vehicle in minutes. [Package Content]: Total 2pcs. 2pcs LED Headlight bulbs
| Material | Aluminum |
| Batteries Included | No |
| Color | Black |
| Power Supply | Car Charger |
| Features | Easy Assembly |
| Lamp Life | >50000Hrs |
| Light Source | LED Lights |
| Type | Bulbs(LED) |
| Voltage | 12V |
| Power | >100W |
| Color Temperature | 6000K |
| Lumens | 6000LM |
| SKU | sq25040220001002042 |
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.