Price: ₹4,754
The new LED headlight bulb illuminates your road. The low beam bulb only lights up on both sides, while the four high beams on both sides light up simultaneously. *Automotive LED headlight conversion kit: 120000 lumens per pair, 240W per set, brightness increased by 300%, IP68 waterproof. *Safe beam mode: Our LED headlight bulbs and halogen bulbs are designed in a 1:1 ratio. *Intelligent temperature control: The fan adopts excellent air convection design, imported high-end chips, ultra-high temperature, and long service life. *Easy to install: plug and play, can deploy 95% of available vehicles. Lala's lighting combination is more perfect, without glare. These light bulbs are used in conjunction with most of the vehicle's computer systems and will not produce errors. *We offer you a 12-month warranty. Specifications: >>Model: H4 (equivalent to 9003 and HB2) >>Model: 9007 >Model: 9004 >>Model: 9005 >>Model: 9006 >>Model: H11(H9) >Model: H13 (equivalent to 9008) >>Model: H7 >>Model: H4 Voltage: 9V-18V Power: 240W per pair Lumens: 120000 lumens per pair of bulb types LED:COB Chip color temperature: 6000K cool white Waterproof and dustproof rating: IP68 protection Material: Heat resistant aerospace shell Heat dissipation theory: heat conduction, convection technology, Working temperature:- 40 ° C to+80 ° C Connector type: plug and play Service life: 50000 hours Please note that: Please wear gloves during installation to avoid scratches. If the LED does not work, disconnect and adjust the positive and negative electrode packaging. This set includes: 2 LED headlight bulbs and 1 packaging box.
| Material | Aluminum |
| Batteries Included | No |
| Power Supply | USB or other DC power connection |
| Light Source | LED Lights |
| Socket Type | H11 |
| Type | Bulbs(LED) |
| Voltage | 12V |
| Power | >100W |
| Color Temperature | 6000K |
| Lumens | 6000LM |
| SKU | sq2412204680438828 |
Brand Name: VCSZKXLY
Quality: 7684974 people said the quality is very good!
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.