Price: ₹4,599
| Material | ABS |
| Pattern Type | Plain |
| Color | Black |
| Driver Unit | 40mm |
| Ear Coupling Style | Over-Ear |
| Impedance Range | up to 32 Ω |
| Scenes | Music |
| Noise Cancelling | Noise Cancellation for Voice Call |
| Wireless Property | Wireless |
| Features | Lightweight |
| Interface | 3.5mm |
| Batteries Included | Yes |
| Compatible Devices | Laptop |
| Batteries Required | No Battery |
| Power Supply | Battery Powered(Rechargeable Battery) |
| Type | On-Ear Headset |
| Cable Feature | Without cable |
| Connectivity Technology | Wireless |
| Earcup Style | Closed-back |
| Microphone Type | Condenser Microphone |
| SKU | se25091849454614517 |
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.