
Price: ₹657
Original Price: ₹803
Is the unknown beyond calling your name? If you're in a galactic state of mind, our Alien Mood Eyeshadow Palette is just for you. With 12 interstellar shades in creamy mattes and flashy metallics, each shade in this palette is highly-pigmented, blends smoothly, and is easy to smudge for the perfect otherworldly makeup look!
| Ingredients | Alcohol-Free, Fragrance-Free, Gluten-Free |
| Color | Multicolor |
| Finish | Shimmer |
| Type | Palette |
| Height | 0.88 cm |
| Length | 19.7 cm |
| Net Weight | 8 g |
| Width | 12.7 cm |
| SKU | sb2308021226137322 |
Brand Name: SHEGLAM
Brand Page: https://m.shein.in/Brands/SHEGLAM-sc-01429018.html
About: Premium, Innovative, Affordable & 100% CRUELTY FREE. SHEGLAM provides high-quality cosmetics at fair prices by only partnering with the best&world-class manufacturers. We believe GLAM isn't just for a select few. Beauty isn't a gift, it's a RIGHT!
Quality: 1823317 people said the quality is very good!
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.