Price: ₹30,651
Original Price: ₹54,806
Experience the future with the 128GB iPhone 13. Its A15 Bionic chip delivers extraordinary performance, while the 6.1-inch Super Retina XDR display offers vibrant colors. Capture epic moments with the dual 12MP cameras and enjoy Dolby Vision video recording. With 128GB of storage, save all your memories and apps. The sleek design, durability with Ceramic Shield, and 5G connectivity make the iPhone 13 the perfect companion for your connected life. Elevate your experience with innovation and style.
| Color | Black |
| Brand | Apple |
| Model | Apple iPhone 13 |
| Screen Size | 6.1" |
| Rear Camera | 12MP |
| Condition | Refurbished |
| Cellular Phone Refresh Rate | 120Hz |
| Phone Battery Capacity | 3274mAh |
| Power Supply | Wall Plug |
| CPU Brand | Apple |
| SKU | sw251025773707355517 |
Brand Name: Apple
Brand Page: https://m.shein.in/Brands/Apple-sc-014441901.html
Quality: 5164541 people said the quality is very good!
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.