Price: ₹22,797
Original Price: ₹63,971
<p><span>Fair Description: "Refurbished-Fair condition" products have been professionally restored by our certified technicians. Prior to shipment, the products undergo extensive inspection and sanitization in order to guarantee proper working efficacy and customer satisfaction. Cosmetic condition is acceptable; signs of prior use include (but are not limited to) scratches or dust spots/white spots on the screen and dents or subtle cracks on the item's housing. Battery health is guaranteed to be above 50%. There are no screen cracks on "Acceptable" rated products. Tested for Key Functions, R2/Ready for Resale.</span></p> <p><span><strong>13 Mini - Technical Specifications</strong></span><br></p> <ul> <li>Midnight, Starlight, Blue, Red, Pink, and Green</li> <li>128GB, 256GB, and 512GB</li> <li>Up to 17 hours of video playback³</li> <li>5.44-inch Super Retina XDR display²</li> <li>A15 Bionic chip for lightning-fast performance</li> <li>5G for superfast downloads and high-quality streaming¹</li> <li>iOS 15 packs new features to do more with iPhone than ever before⁵</li> <li>12MP TrueDepth front camera with Night mode, 4K Dolby Vision HDR recording</li> <li>Cinematic mode adds shallow depth of field and shifts focus automatically in your videos</li> <li>Advanced dual-camera system with 12MP Wide and Ultra Wide cameras; Photographic Styles, Smart HDR 4, Night mode, 4K Dolby Vision HDR recording</li> <li>Durable design with Ceramic Shield</li> <li>Industry-leading IP68 water resistance⁴</li> <li>Supports MagSafe accessories for easy attach and faster wireless charging⁶</li> </ul> <p><em>iPhone 13 Mini amazing. The iPhone 13 Mini is an all-out standout featuring the most advanced dual-camera system ever on iPhone and lightning-fast performance with the all-new A15 bionic chip. Shoot incredible low-light photos and videos with the new 12MP Wide & Ultra Wide cameras and make movie magic with Cinematic mode. With 128GB, 256GB, and 512GB </em><em>of storage spaces, you'll be able to download and store your favorite apps, games, music and more! Plus, the compact 5.4-inch Super Retina screen boasts an XDR display that's even brighter, so it's easier to see in full sunlight. ² Add in durability, power and speed with Ceramic Shield, a leap in battery life with up to 17 hours of video playback,³</em></p> <ul></ul>
| Color | Starlight |
| Brand | Apple |
| Model | Apple iPhone 13 mini |
| Screen Size | 5.4" |
| Operating System | i0S 17 |
| Rear Camera | 12MP |
| Condition | Used - Acceptable |
| Cellular Phone Refresh Rate | Up to 60 Hz |
| Phone Battery Capacity | 2400mAh |
| Power Supply | USB or other DC power connection |
| CPU Brand | Apple |
| SKU | sw2411144124355222 |
Brand Name: Apple
Brand Page: https://m.shein.in/Brands/Apple-sc-014441901.html
Quality: 753351 people said the quality is very good!
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.