Price: ₹28,259
Original Price: ₹72,879
Products have been professionally restored by our certified technicians. Prior to shipment, the products undergo extensive inspection and sanitization in order to guarantee proper working efficacy and customer satisfaction. Cosmetic condition is Good; signs of prior use include (but are not limited to) scratches or dust spots/white spots on the screen and dents or subtle cracks on the item's housing. <p><span><strong>13 Mini - Technical Specifications</strong></span><br></p> <ul> <li>Midnight, Starlight, Blue, Red, Pink, and Green</li> <li>128GB, 256GB, and 512GB</li> <li>Up to 17 hours of video playback³</li> <li>6.1 inch Super Retina XDR display²</li> <li>HDR display</li> <li>True Tone</li> <li>Wide color (P3)</li> <li>Haptic Touch</li> <li>2,000,000:1 contrast ratio (typical)</li> <li>800 nits max brightness (typical); 1,200 nits max brightness (HDR)</li> <li>Fingerprint-resistant oleophobic coating</li> <li>Support for display of multiple languages and characters simultaneously</li> <li>Video playback: Up to 19 hours</li> <li>Video playback (streamed): Up to 15 hours</li> <li> <div> <div> <p>Audio playback: Up to 75 hours</p> </div> </div> </li> </ul> <h2>Chip</h2> <ul> <li>A15 Bionic chip</li> <li>New 6‑core CPU with 2 performance and 4 efficiency cores</li> <li>New 4‑core GPU</li> <li>New 16‑core Neural Engine</li> </ul> <h2><span>Sensors</span></h2> <ul> <li> <div>Face ID</div> </li> <li> <div>Barometer</div> </li> <li> <div>Three‑axis gyro</div> </li> <li> <div>Accelerometer</div> </li> <li> <div>Proximity sensor</div> </li> <li> <div>Ambient light sensor</div> </li> </ul> <p><br></p> <p><br></p> <ul></ul>
| Color | Starlight |
| Brand | Apple |
| Model | Apple iPhone 13 |
| Screen Size | 5.4" |
| Operating System | i0S 17 |
| Rear Camera | 12MP |
| Condition | Used - Good |
| Cellular Phone Refresh Rate | Up to 60 Hz |
| Phone Battery Capacity | 2200mAh |
| Power Supply | USB or other DC power connection |
| CPU Brand | Apple |
| SKU | sw25043001232881584 |
Brand Name: Apple
Brand Page: https://m.shein.in/Brands/Apple-sc-014441901.html
Quality: 2259206 people said the quality is very good!
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.