Price: ₹657
Original Price: ₹730
Our ARTISTY Palettes are best-sellers for a reason: they're MUA-approved and feature 18 super-pigmented colors ranging from matte, shimmer, and metallice shades. Mix and match these warm and vibrant colors for endless shadow looks!
| Ingredients | Alcohol-Free, Fragrance-Free, Gluten-Free |
| Color | Bejewelled |
| Finish | Matte |
| Type | Palette |
| Height | 1.1 cm |
| Length | 20.8 cm |
| Net Weight | 18 g |
| Width | 11 cm |
| SKU | sbbeauty03190827753 |
Brand Name: SHEGLAM
Brand Page: https://m.shein.in/Brands/SHEGLAM-sc-01429018.html
About: Premium, Innovative, Affordable & 100% CRUELTY FREE. SHEGLAM provides high-quality cosmetics at fair prices by only partnering with the best&world-class manufacturers. We believe GLAM isn't just for a select few. Beauty isn't a gift, it's a RIGHT!
Quality: 7494587 people said the quality is very good!
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.