
Price: ₹255
Original Price: ₹365
Create the most satisfying flicks with our Bold Moves Kohl Cream Eyeliner Pencil. This silky, smooth cream eyeliner formula is designed to glide easily, making everything from precise wings to sultry smudges a breeze. Pop open the hidden sharpener at the bottom to keep your liner on point and your smokey eye on slay. As an added bonus, we've incorporated vitaminE derivative into this long-lasting liner to help soothe the skin around eyes along with kohl for rich color-payoff.
| Color | Brown |
| Finish | Matte |
| Texture | Pencil |
| Type | Cream Eyeliner |
| Height | 2 cm |
| Length | 12.5 cm |
| Net Weight | 1 g |
| Width | 3 cm |
| SKU | sb260115155641261312370 |
Brand Name: SHEGLAM
Brand Page: https://m.shein.in/Brands/SHEGLAM-sc-01429018.html
About: Premium, Innovative, Affordable & 100% CRUELTY FREE. SHEGLAM provides high-quality cosmetics at fair prices by only partnering with the best&world-class manufacturers. We believe GLAM isn't just for a select few. Beauty isn't a gift, it's a RIGHT!
Quality: 2985769 people said the quality is very good!
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.