
Price: ₹292
Original Price: ₹401
Your full-glam makeup looks aren't complete without this eyebrow must-have! Our ultra-creamy formula features super-pigmented, long-lasting color that's smudge-proof and waterproof for brows that will withstand a night out with the girls. Just use the tapered brush to fill in and shape your brows for a beautiful, defined look.
| Ingredients | Alcohol-Free, Vegan, Fragrance-Free |
| Color | Dark Brown |
| Finish | Matte |
| Texture | Cream |
| Type | Eyebrow Cream |
| Height | 12.2 cm |
| Length | 8.2 cm |
| Net Weight | 3.5 g |
| Width | 2.8 cm |
| SKU | sbbeauty03200505731 |
Brand Name: SHEGLAM
Brand Page: https://m.shein.in/Brands/SHEGLAM-sc-01429018.html
About: Premium, Innovative, Affordable & 100% CRUELTY FREE. SHEGLAM provides high-quality cosmetics at fair prices by only partnering with the best&world-class manufacturers. We believe GLAM isn't just for a select few. Beauty isn't a gift, it's a RIGHT!
Quality: 562237 people said the quality is very good!
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.