Price: ₹328
Original Price: ₹401
Cream blush to powder blush? Oh, yes. Spread this innovative bounce formula onto your cheeks for a natural-looking flush that easily blends into a soft and smooth powder. Plus, this unique long-lasting formula gives you the perfect flush all day long.
| Ingredients | Alcohol-Free, Vegan, Fragrance-Free |
| Color | Watermelon Candy |
| Texture | Cream |
| Type | Cream Blush |
| Height | 1.8 cm |
| Length | 4.97 cm |
| Net Weight | 7.5 g |
| Width | 4.97 cm |
| SKU | sb2303208487174887 |
Brand Name: SHEGLAM
Brand Page: https://m.shein.in/Brands/SHEGLAM-sc-01429018.html
About: Premium, Innovative, Affordable & 100% CRUELTY FREE. SHEGLAM provides high-quality cosmetics at fair prices by only partnering with the best&world-class manufacturers. We believe GLAM isn't just for a select few. Beauty isn't a gift, it's a RIGHT!
Quality: 7980978 people said the quality is very good!
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.