Price: ₹292
Original Price: ₹365
Warm, rich, and just the right amount of bold, our Cinnamon Spice Palette serves up toasty browns, fiery coppers, and deep terracottas for eyes that smolder like your favorite autumn latte. One swipe, and you're serving heat.
| Ingredients | Alcohol-Free, Vegan, Fragrance-Free |
| Color | Cinnamon Spice |
| Texture | Pressed Powder |
| Finish | Matte |
| Type | Palette |
| Height | 1.3 cm |
| Length | 7.5 cm |
| Net Weight | 9.5 g |
| Width | 7.5 cm |
| SKU | sb25040989855189717 |
Brand Name: SHEGLAM
Brand Page: https://m.shein.in/Brands/SHEGLAM-sc-01429018.html
About: Premium, Innovative, Affordable & 100% CRUELTY FREE. SHEGLAM provides high-quality cosmetics at fair prices by only partnering with the best&world-class manufacturers. We believe GLAM isn't just for a select few. Beauty isn't a gift, it's a RIGHT!
Quality: 7907306 people said the quality is very good!
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.