


Price: ₹474
Original Price: ₹774
[Shiny Hair Spray] This 2-in-1 spray is enriched with vitamin E to invigorate and maintain healthy hair. Fluoromica adds shine, while caprylic glyceryl hydrates and protects. Features and Benefits] This 2-in-1 spray adds brilliant shine to hair, body, and collarbones. Its fine powder glides on smoothly with a simple press, preventing clogging or mess. Simply spray on for shiny, fresh, and captivating hair from morning to night. [Choose From 4 Shades] #MidnightAurora: Mystical black with a dazzling, multicolored sheen. #DancingQueen: Deep purple with a silvery sheen. #FairyCandy: Delicate pink with a soft, shimmering sheen. #StarQuality: Golden gold with a champagne-toned sheen. [How To Use] Shake well before use. spray evenly at a distance of 20–30cm across hair, body, or clothing. enjoy an instant glow that lasts all day. bring the party with you-wherever you go.
| Ingredients Attributes | Alcohol-Free |
| Color | Midnight Aurora |
| Benefits | Smudge Proof |
| Finish | Shimmer |
| Texture | Cream |
| Length | 1.5 in |
| Width | 1.5 in |
| Height | 5.4 in |
| SKU | sb25061793225555453 |
Brand Name: SHEGLAM HAIR
Brand Page: https://m.shein.in/Brands/SHEGLAM-HAIR-sc-0141650432.html
Quality: 1082192 people said the quality is very good!
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.