
Price: ₹365
Original Price: ₹438
Who needs falsies when you've got SHEGLAM's Lashlighter Tubing Mascara? Created with Flake-off Tubing Tech, this mascara gently wraps each lash in a weightless, flexible formula for naturally long, defined, and flake-free lashes that stay put all day. Its mild formula rinses off effortlessly with just warm water. Plus, it's infused with a blend of collagen and peptides, which goes beyond the surface to help nourish and strengthen your lashes over time. Highlight every lash with ease for a lifted, luminous look, no extensions required! *Flake-off Tubing Tech:High-content film-forming emulsion and low-content wax: forms a flexible, elastic film that peels off in sheets without smudging or residue.
| Color | Black |
| Finish | Matte |
| Type | Lengthening |
| Height | 2.4 cm |
| Length | 11.7 cm |
| Net Weight | 26.43 g |
| Width | 2.5 cm |
| SKU | sb25080865065137232 |
Brand Name: SHEGLAM
Brand Page: https://m.shein.in/Brands/SHEGLAM-sc-01429018.html
About: Premium, Innovative, Affordable & 100% CRUELTY FREE. SHEGLAM provides high-quality cosmetics at fair prices by only partnering with the best&world-class manufacturers. We believe GLAM isn't just for a select few. Beauty isn't a gift, it's a RIGHT!
Quality: 8453646 people said the quality is very good!
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.