Price: ₹146
Original Price: ₹182
Your ultimate lash BFF is here! The Made for Me Eyelash Curler is expertly designed to fit every eye shape for a flawless curl every time. With its ergonomic grip and perfectly calibrated curve, it hugs your lashes like a pro, lifting them to new heights in just one squeeze. Say goodbye to pinching, tugging, and uneven curls-your lash game just got a major glow-up.
| Material | ABS |
| Color | White |
| Batteries Included | No |
| Type | Eyelash Applicators |
| Power Supply | None |
| Height | 4.1 in |
| Length | 2 in |
| Width | 1.4 in |
| SKU | sb2412276511090637 |
Brand Name: SHEGLAM
Brand Page: https://m.shein.in/Brands/SHEGLAM-sc-01429018.html
About: Premium, Innovative, Affordable & 100% CRUELTY FREE. SHEGLAM provides high-quality cosmetics at fair prices by only partnering with the best&world-class manufacturers. We believe GLAM isn't just for a select few. Beauty isn't a gift, it's a RIGHT!
Quality: 1278831 people said the quality is very good!
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.