Price: ₹365
Original Price: ₹401
Glam all out with our super-pigmented Matte Allure Lipstick! It features a velvety-soft texture in the prettiest matte finish that's long-lasting and easy to apply. Warning: you will receive compliments!
| Ingredients | Alcohol-Free, Fragrance-Free, Gluten-Free |
| Color | Crimson Suede |
| Finish | Matte |
| Texture | Stick |
| Height | 7.9 cm |
| Length | 2.3 cm |
| Net Weight | 4 g |
| Width | 2.3 cm |
| SKU | sbbeauty31210525827 |
Brand Name: SHEGLAM
Brand Page: https://m.shein.in/Brands/SHEGLAM-sc-01429018.html
About: Premium, Innovative, Affordable & 100% CRUELTY FREE. SHEGLAM provides high-quality cosmetics at fair prices by only partnering with the best&world-class manufacturers. We believe GLAM isn't just for a select few. Beauty isn't a gift, it's a RIGHT!
Quality: 8617254 people said the quality is very good!
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.