
Price: ₹255
Original Price: ₹292
Don't let a shaky and trembling hand ruin your liner look! Our SHEGLAM Pro-Flex Angled Eyeliner allows you to swipe an even line on your lids with expert precision, just like the pros! Featuring a sleek elbow design, the curved pen tip fits perfectly on your eye and helps you draw your eyeliner in one smooth stroke. Waterproof, sweat-proof, and oil-proof, this eyeliner lasts all day and can be folded and customized according to your eye shape!
| Ingredients | Alcohol-Free, Vegan, Fragrance-Free |
| Color | Black |
| Finish | Matte |
| Type | Eyeliner Pencil |
| Height | 1.4 cm |
| Length | 12.8 cm |
| Width | 2.6 cm |
| Net Volume | 0.5 ml |
| SKU | sb2401257929909125 |
Brand Name: SHEGLAM
Brand Page: https://m.shein.in/Brands/SHEGLAM-sc-01429018.html
About: Premium, Innovative, Affordable & 100% CRUELTY FREE. SHEGLAM provides high-quality cosmetics at fair prices by only partnering with the best&world-class manufacturers. We believe GLAM isn't just for a select few. Beauty isn't a gift, it's a RIGHT!
Quality: 6687693 people said the quality is very good!
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.