Price: ₹292
Original Price: ₹365
Pucker up in our all-new STARLIGHT Velvet Lipstick Matte Lipstick! Featuring long-lasting color with a silky-matte texture and a subtle glitter finish for the most irresistible lip look! 100% CRUELTY FREE All SHEGLAM makeup products are 100% cruelty-free. Our manufacturers do not affiliate or use ingredients from sources that are not cruelty-free.
| Ingredients | Alcohol-Free, Vegan, Gluten-Free |
| Color | Cupid's Bow |
| Finish | Matte |
| Texture | Stick |
| Height | 8 cm |
| Length | 2.5 cm |
| Net Weight | 3.5 g |
| Width | 2.5 cm |
| SKU | sbbeauty03200730824 |
Brand Name: SHEGLAM
Brand Page: https://m.shein.in/Brands/SHEGLAM-sc-01429018.html
About: Premium, Innovative, Affordable & 100% CRUELTY FREE. SHEGLAM provides high-quality cosmetics at fair prices by only partnering with the best&world-class manufacturers. We believe GLAM isn't just for a select few. Beauty isn't a gift, it's a RIGHT!
Quality: 3705873 people said the quality is very good!
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.