Price: ₹219
Original Price: ₹292
No need to search high and low for your hero colors. We did the heavylifting for you. Scoop up our curated quartet of complementary colors for endless eye vibes. Whether you go solo or mix and match the shades, you can feel confident with your creation!
| Ingredients | Alcohol-Free, Vegan, Fragrance-Free |
| Color | Confident |
| Texture | Pressed Powder |
| Finish | Matte |
| Type | Palette |
| Height | 0.9 cm |
| Length | 8.8 cm |
| Net Weight | 4.2 g |
| Width | 3.2 cm |
| SKU | sb25082185773476036 |
Brand Name: SHEGLAM
Brand Page: https://m.shein.in/Brands/SHEGLAM-sc-01429018.html
About: Premium, Innovative, Affordable & 100% CRUELTY FREE. SHEGLAM provides high-quality cosmetics at fair prices by only partnering with the best&world-class manufacturers. We believe GLAM isn't just for a select few. Beauty isn't a gift, it's a RIGHT!
Quality: 3277322 people said the quality is very good!
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.