Enjoy reliable performance and long-lasting battery life with the Asus Chromebook C204EE-YS02-GR. This 11.6" laptop features an Intel Celeron N4000 processor, 4GB RAM, 32GB eMMC storage, and a durable design, making it an ideal choice for entertainment on the go. With features like a 1366 x 768 LED display, integrated graphics, and Chrome OS, it's perfect for web browsing, streaming, and productivity tasks.
| Condition | Refurbished |
| Brand | ASUS |
| Screen Size Range | 11.9" & Under |
| Screen Size | 11.6" |
| Screen Resolution | 1366 x 768 |
| CPU Brand | Intel |
| Laptop Type | Normal Laptops |
| GPU Memory | 512MB & Under |
| Screen Refresh Rate | 60Hz |
| Touchscreen | No |
| Power Supply | Power Adapter |
| Battery Type | UN 3481 |
| SKU | se260515073810396987916 |
Brand Name: ASUS
Brand Page: https://m.shein.in/Brands/ASUS-sc-0141749060.html
Quality: 6947356 people said the quality is very good!
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.