The HP 11A G8 EE Chromebook is a reliable and lightweight notebook perfect for entertainment and productivity. It features an AMD A4-9120C processor, 4GB of LPDDR4 RAM, and a 32GB eMMC hard drive. The 11.6" LED display offers a maximum resolution of 1366 x 768, and it comes with integrated AMD Radeon R4 Series graphics. This Chromebook also includes 2 USB-C ports, 1 USB 2.0 port, 1 HDMI output, and 1 headphone output. With a battery life of up to 8 hours and Energy Star compliance, it's great for on-the-go use.
| Condition | Refurbished |
| Brand | HP |
| Screen Size Range | 11.9" & Under |
| Screen Size | 11.6" |
| Screen Resolution | 1366 x 768 |
| CPU Brand | AMD |
| Laptop Type | Normal Laptops |
| GPU Memory | 512MB & Under |
| Screen Refresh Rate | 60Hz |
| Touchscreen | No |
| Power Supply | Power Adapter |
| Battery Type | UN 3481 |
| SKU | se260404061439679008420 |
Brand Name: HP
Brand Page: https://m.shein.in/Brands/HP-sc-0141748535.html
Quality: 3893967 people said the quality is very good!
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.