Price: ₹160
Original Price: ₹270
The hair products you decide to use in your hair can make or break a great style, and your search for the right hair styling cream has ended! Included with natural ingredients like grape seed oil, coconut oil, rosa roxburgh fruit extract, tocopheryl acetate, our Slow Sunday 3-in-1 Styling Cream With Taming Wand can be taken out anytime, anywhere. 3-in-1 means that our product has 3 effects, which can slick down flyaways, tame frizz, and style edges for a stylish look. Now who doesn't want that?
| Texture | Gel |
| Hair Type | All |
| Color | Clear |
| Type | Hair Edge Control Products |
| Hair Concern | Shine Enhancing |
| Net Volume | 15 ml |
| Net Weight | 15 g |
| Length | 2.7 cm |
| Width | 2.6 cm |
| Height | 1.85 cm |
| SKU | sb25060674002656242 |
Brand Name: SlowSunday
Brand Page: https://m.shein.in/Brands/SlowSunday-sc-0145821509.html
About: Elevate your bathing experience with fragrant, colorful bathbombs that leave your skin looking and feeling, well, bomb!
Quality: 9949442 people said the quality is very good!
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.