Price: ₹197
Original Price: ₹241
Are chapped lips ruining your look? Stop neglecting your lips during your skincare routine and add this lip care to your rotation! Featuring a sweet cherry flavor and an ultra-nourishing formula, made with vitamin E derivative and shea butter, this lip care improves dry and peeling lips, keeping them soft and plump. Bring it everywhere and anywhere to ensure smooth and hydrated lips all day!
| Skin Type | Dry |
| Color | Baby Pink |
| Benefits | Alcohol-Free |
| Texture | Cream |
| Type | Lip Balms |
| Height | 4 cm |
| Length | 4.1 cm |
| Net Weight | 7 g |
| Width | 3.8 cm |
| SKU | sb2407175858266856 |
Brand Name: SlowSunday
Brand Page: https://m.shein.in/Brands/SlowSunday-sc-0145821509.html
About: Elevate your bathing experience with fragrant, colorful bathbombs that leave your skin looking and feeling, well, bomb!
Quality: 6391203 people said the quality is very good!
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.