Price: ₹146
Original Price: ₹233
Nothing boosts your confidence like a pearly white smile! Make your smile loud and proud with our Slow Sunday Citrus Teeth Whitening Pen! Included with phthalimidoperoxycaproic acid, our unique whitening pen features a precision brush that targets each tooth's surface for easy control of the amount of gel for yellow stain removal, showing clean and white teeth!
| Texture | Gel |
| Function | Remove Tooth Stains |
| Color | Yellow |
| Type | Teeth Whitening Drops |
| Length | 2.5 cm |
| Width | 1.6 cm |
| Height | 12.7 cm |
| Net Weight | 2 g |
| SKU | sb25061298511603744 |
Brand Name: SlowSunday
Brand Page: https://m.shein.in/Brands/SlowSunday-sc-0145821509.html
About: Elevate your bathing experience with fragrant, colorful bathbombs that leave your skin looking and feeling, well, bomb!
Quality: 7185255 people said the quality is very good!
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.