Price: ₹255
Original Price: ₹299
Give your skin its elasticity back with our new Slow Sunday Collagen Cream! This cream is an all-in-one skincare product that leaves your skin radiant, smoother and moisturized with moisturizing factors. It can also enhance skin elasticity, improve the appearance of facial wrinkles, and make skin firmer! After cleansing, apply a dime-sized amount because a little goes a long way!
| Texture | Cream |
| Color | Lotion |
| Type | Face Cream |
| Skin Type | Dry |
| Benefits | Alcohol-Free |
| Effect | Hydrating |
| Net Weight | 50 g |
| Length | 7.2 cm |
| Width | 7.1 cm |
| Height | 4.3 cm |
| SKU | sb2405076039838379 |
Brand Name: SlowSunday
Brand Page: https://m.shein.in/Brands/SlowSunday-sc-0145821509.html
About: Elevate your bathing experience with fragrant, colorful bathbombs that leave your skin looking and feeling, well, bomb!
Quality: 5975824 people said the quality is very good!
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.