Price: ₹255
Original Price: ₹365
Slow Sunday Daily Moisturizer SPF15 delivers lightweight hydration with a refreshing, water-like finish that keeps skin supple all day. Enriched with Sodium Hyaluronate to deeply hydrate and plump, and Niacinamide to brighten and even tone, while SPF15 provides essential protection against daily sun exposure.
| Ingredients | Alcohol-Free, Cruelty-Free |
| Texture | Cream |
| Style Type | Niacinamide |
| Ingredients Attributes | Alcohol-Free |
| Type | Face Cream |
| Skin Type | All Skin Types |
| Benefits | Alcohol-Free |
| Effect | Hydrating |
| Net Weight | 30 g |
| Length | 5.5 cm |
| Width | 5.5 cm |
| Height | 4.5 cm |
| SKU | sb260415170203193470395 |
Brand Name: SlowSunday
Brand Page: https://m.shein.in/Brands/SlowSunday-sc-0145821509.html
About: Elevate your bathing experience with fragrant, colorful bathbombs that leave your skin looking and feeling, well, bomb!
Quality: 5327041 people said the quality is very good!
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.