
Price: ₹292
Original Price: ₹336
Wishing your smile was brighter? You're definitely not alone! Our Slow Sunday Deluxe Teeth Whitening Strips feature a classic mint flavor and strong adhesive power to ensure a pleasant taste and no slipping! The unique formula is efficient, Plus its intensive whitening slow-release technology, helps enhance the brightness and whiteness of your teeth by effectively color-correcting yellow stains, making it perfect for those with yellow stain teeth. Now go on and show off those pearly whites!
| Texture | Gel |
| Color | Clear |
| Type | Whitening Tooth Powder |
| Length | 6.7 cm |
| Width | 1.7 cm |
| Height | 11.7 cm |
| Net Weight | 7 g |
| SKU | sb2311106919072737 |
Brand Name: SlowSunday
Brand Page: https://m.shein.in/Brands/SlowSunday-sc-0145821509.html
About: Elevate your bathing experience with fragrant, colorful bathbombs that leave your skin looking and feeling, well, bomb!
Quality: 994965 people said the quality is very good!
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.