Price: ₹109
Original Price: ₹248
After a long day on your feet, give them the rest and relaxation they deserve with Slow Sunday Lavender Foot Bath Powder. Infused with glucose, trehalose, and lavender extract, it gently cleanses and exfoliates, leaving your feet moisturized, smooth, and refreshed.
| Scent Type | Lavender |
| Type | Foot Bath Powder |
| Benefits | Alcohol-Free |
| Effect | Moisturizing |
| Length | 4.7 in |
| Width | 3.5 in |
| Height | 0.4 in |
| SKU | sb260120155019861823979 |
Brand Name: SlowSunday
Brand Page: https://m.shein.in/Brands/SlowSunday-sc-0145821509.html
About: Elevate your bathing experience with fragrant, colorful bathbombs that leave your skin looking and feeling, well, bomb!
Quality: 5831899 people said the quality is very good!
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.