Price: ₹179
Give your lips the care they deserve with our Slow Sunday Lip Care! Contained with Tocopherol, Olea Europaea, and more, our lip care moisturizes, nourishes, improves lip lines, and brightens dull lips. Get rid of dryness when you need by applying a thin layer or apply a thick layer for an ultra-hydrating mask experience.
| Skin Type | Dry |
| Color | White |
| Benefits | Alcohol-Free |
| Texture | Cream |
| Type | Lip Sleeping Masks |
| Height | 5 cm |
| Length | 4.4 cm |
| Net Weight | 6.5 g |
| Width | 3.7 cm |
| SKU | sb2309206207027032 |
Brand Name: SlowSunday
Brand Page: https://m.shein.in/Brands/SlowSunday-sc-0145821509.html
About: Elevate your bathing experience with fragrant, colorful bathbombs that leave your skin looking and feeling, well, bomb!
Quality: 2484139 people said the quality is very good!
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.