
Price: ₹152
So long dry cracked lips! Our Slow Sunday Moisturizing Lip Care is the ultimate hydration tool for your lips. Featuring panthenol, princepia utilis seed oil, and calendula officinalis, it deeply hydrates your lips and soothes dry skin. Use it whenever your lips are feeling tight and flaky for a quick bit of moisture!
| Skin Type | Dry |
| Color | Clear |
| Benefits | Cruelty-Free |
| Texture | Oil |
| Type | Lip Gels |
| Height | 9.1 cm |
| Length | 2.5 cm |
| Net Weight | 10 g |
| Width | 2.5 cm |
| SKU | sb2308080752061817 |
Brand Name: SlowSunday
Brand Page: https://m.shein.in/Brands/SlowSunday-sc-0145821509.html
About: Elevate your bathing experience with fragrant, colorful bathbombs that leave your skin looking and feeling, well, bomb!
Quality: 1255217 people said the quality is very good!
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.