Price: ₹146
Original Price: ₹182
Unwind and revive with Slow Sunday Pink Collagen Facial Mask, designed for an effortless, snug fit that hugs your face without slipping. This split-style mask is packed with skin-loving ingredients, including hydrolyzed collagen to promote skin texture and hyaluronic acid for a hydration surge, and niacinamide to brighten skin. Watch the sheet turn transparent as your skin drinks in every drop of essence. Unwind, recharge, and let your skin soak in the goodness.
| Texture | Gel |
| Color | Baby Pink |
| Type | Sheet Masks |
| Skin Type | All Skin Types |
| Benefits | Alcohol-Free |
| Effect | Hydrating |
| Height | 16 cm |
| Width | 0.5 cm |
| Length | 14 cm |
| Net Volume | 20 ml |
| SKU | sb25080835454531254 |
Brand Name: SlowSunday
Brand Page: https://m.shein.in/Brands/SlowSunday-sc-0145821509.html
About: Elevate your bathing experience with fragrant, colorful bathbombs that leave your skin looking and feeling, well, bomb!
Quality: 3602260 people said the quality is very good!
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.