Price: ₹146
Original Price: ₹233
Nothing boosts your confidence like a pearly white smile! Our Slow Sunday Purple Teeth Whitening Pen using color theory to balance yellow warm and purple cool colors, remove stains. Formulated with phthalimidoperoxycaproic acid, our unique whitening pen features a precision brush that targets each tooth's surface for easy control of the amount of gel. Reveal your clean, white smile today!
| Texture | Gel |
| Function | Deep Cleaning |
| Color | Purple |
| Type | Teeth Whitening Drops |
| Length | 2.5 cm |
| Width | 1.6 cm |
| Height | 12.7 cm |
| Net Weight | 2 g |
| Net Volume | 20 ml |
| SKU | sb25072527079339281 |
Brand Name: SlowSunday
Brand Page: https://m.shein.in/Brands/SlowSunday-sc-0145821509.html
About: Elevate your bathing experience with fragrant, colorful bathbombs that leave your skin looking and feeling, well, bomb!
Quality: 852453 people said the quality is very good!
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.