Price: ₹219
Original Price: ₹263
Your future looks bright! Our Slow Sunday Purple Toothpowder using color theory to balance yellow warm and purple cool colors, is formulated with calcium carbonate, and sodium phytate, creating a gentle foam that helps remove stains over time (AKA brighter teeth)! Plus, Included with peppermint oil, it features the cool and refreshing feeling of mint that keeps your mouth clean and fresh.
| Texture | Powder |
| Function | Deep Cleaning |
| Color | Purple |
| Type | Whitening Tooth Powder |
| Length | 1.7 in |
| Width | 1.7 in |
| Height | 3 in |
| SKU | sb2406209339125197 |
Brand Name: SlowSunday
Brand Page: https://m.shein.in/Brands/SlowSunday-sc-0145821509.html
About: Elevate your bathing experience with fragrant, colorful bathbombs that leave your skin looking and feeling, well, bomb!
Quality: 4542375 people said the quality is very good!
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.