Price: ₹401
Original Price: ₹445
Yearning for softer and bouncier-looking skin? With our Slow Sunday Retinol & Collagen Cream, the search is over! Featuring retinol, collagen, hyaluronic acid, and more, this ultra-moisturizing cream helps reduce the appearnace of wrinkles to hydrate, smooth, and plump your skin.
| Texture | Cream |
| Color | Caffeine |
| Type | Face Cream |
| Skin Type | Dry |
| Benefits | Alcohol-Free |
| Effect | Moisturizing |
| Net Weight | 30 g |
| Length | 5.75 cm |
| Width | 5.65 cm |
| Height | 71.5 cm |
| SKU | sb2402279943413303 |
Brand Name: SlowSunday
Brand Page: https://m.shein.in/Brands/SlowSunday-sc-0145821509.html
About: Elevate your bathing experience with fragrant, colorful bathbombs that leave your skin looking and feeling, well, bomb!
Quality: 3902742 people said the quality is very good!
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.