
Price: ₹219
Original Price: ₹263
Tame unruly hair and flyaways with our Slow Sunday Styling Hair Wax Stick. Formulated with coconut oil and beeswax, it combs through broken hair after application, leaving your hair smooth and frizz-free! Plus, it's suitable for any hairstyle (including wigs) for long-lasting, versatile looks!
| Texture | Wax |
| Hair Type | All |
| Color | Black |
| Type | Hair Wax |
| Benefits | Alcohol-Free |
| Hair Concern | Smoothing & Straightening |
| Net Weight | 65 g |
| Length | 4.35 cm |
| Width | 4.35 cm |
| Height | 9.2 cm |
| SKU | sb2403112823180135 |
Brand Name: SlowSunday
Brand Page: https://m.shein.in/Brands/SlowSunday-sc-0145821509.html
About: Elevate your bathing experience with fragrant, colorful bathbombs that leave your skin looking and feeling, well, bomb!
Quality: 8388840 people said the quality is very good!
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.