Price: ₹219
Original Price: ₹255
It's time to give your eyes a refreshing upgrade! Our Slow Sunday Vitamin C Brightening Eye Cream features a refreshing essence texture formulated with vc derivatives, hydrolyzed sodium hyaluronate, and more to improve the appearance of dark circles and brighten dull skin around your eyes. Perfect for those moments when your eyes need an instant boost!
| Texture | Cream |
| Color | Orange |
| Type | Face Cream |
| Skin Type | All Skin Types |
| Benefits | Talc-Free |
| Effect | Hydrating |
| Net Volume | 15 ml |
| Net Weight | 48.5 g |
| Length | 4.55 cm |
| Width | 4.55 cm |
| Height | 3.56 cm |
| SKU | sb25082552726742465 |
Brand Name: SlowSunday
Brand Page: https://m.shein.in/Brands/SlowSunday-sc-0145821509.html
About: Elevate your bathing experience with fragrant, colorful bathbombs that leave your skin looking and feeling, well, bomb!
Quality: 6932861 people said the quality is very good!
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.