Price: ₹270
Original Price: ₹314
Lock in moisture and keep your skin moisturized and plump with our Slow Sunday Vitamin E Facial Serum. Included with Vitamin E, shea butter, ginseng seed oil, and more, this serum helps increase your skin's elasticity, improve the appearance of wrinkles, and brighten skin.
| Texture | Oil |
| Color | Green |
| Skin Type | Dry |
| Benefits | Alcohol-Free |
| Effect | Moisturizing |
| Length | 5.3 cm |
| Width | 5.3 cm |
| Height | 3.1 cm |
| Net Weight | 9.8 g |
| SKU | sb2408160621808858 |
Brand Name: SlowSunday
Brand Page: https://m.shein.in/Brands/SlowSunday-sc-0145821509.html
About: Elevate your bathing experience with fragrant, colorful bathbombs that leave your skin looking and feeling, well, bomb!
Quality: 7184769 people said the quality is very good!
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.