Price: ₹168
Original Price: ₹292
Slow Sunday 3‑in‑1 Styling Taming Wand keeps your look flawless throughout the day. With natural ingredients like grape seed oil, coconut oil, rosa roxburghii fruit extract, and ve derivative, it slicks down flyaways, smooths frizz, and styles edges in one easy step. Compact and mess‑free, it is your on‑the‑go solution for a clean and polished finish anytime, anywhere.
| Texture | Cream |
| Style Type | Cream |
| Hair Type | Dry |
| Type | Hair Edge Control Products |
| Hair Concern | Shine Enhancing |
| Net Volume | 15 ml |
| Length | 2.7 cm |
| Width | 2.6 cm |
| Height | 18.5 cm |
| SKU | sb260202154120930400675 |
Brand Name: SlowSunday
Brand Page: https://m.shein.in/Brands/SlowSunday-sc-0145821509.html
About: Elevate your bathing experience with fragrant, colorful bathbombs that leave your skin looking and feeling, well, bomb!
Quality: 2628718 people said the quality is very good!
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.