Price: ₹522
We've got your skin covered! Say 'ALOE' to soothed and hydrated skin with our Slow Sunday Aloe Vera Gel. Featuring a refreshing and non-greasy texture enriched with Aloe Vera extract, this nourishing gel adds calming moisture to soothe the skin leaving it feeling softer and looking healthier.
| Texture | Gel |
| Color | White |
| Skin Type | Dry |
| Effect | Hydrating |
| Length | 9.8 cm |
| Width | 9.8 cm |
| Height | 5.4 cm |
| Net Weight | 200 g |
| SKU | sb2305195460386150 |
Brand Name: SlowSunday
Brand Page: https://m.shein.in/Brands/SlowSunday-sc-0145821509.html
About: Elevate your bathing experience with fragrant, colorful bathbombs that leave your skin looking and feeling, well, bomb!
Quality: 7422955 people said the quality is very good!
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.