Price: ₹219
Original Price: ₹263
Wake up tired looking eyes with our Slow Sunday Caffeine Eye Cream! Included with caffeine and sodium hyaluronate, caffeine reduces the look of puffiness and unwanted dark circles all while,sodium hyaluronate hydrating fragile and dry skin to improve the look of dullness. Reach for this whenever you could use a pick-me-up!
| Texture | Cream |
| Color | Caffeine |
| Type | Face Cream |
| Skin Type | Dry |
| Benefits | Alcohol-Free |
| Effect | Hydrating |
| Net Weight | 15 g |
| Length | 4.6 cm |
| Width | 4.6 cm |
| Height | 3.85 cm |
| SKU | sb2308160462140813 |
Brand Name: SlowSunday
Brand Page: https://m.shein.in/Brands/SlowSunday-sc-0145821509.html
About: Elevate your bathing experience with fragrant, colorful bathbombs that leave your skin looking and feeling, well, bomb!
Quality: 5233242 people said the quality is very good!
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.