Price: ₹292
Original Price: ₹365
Meet your new go-to: Slow Sunday's Centella Asiatica Soothing Pads meet your skincare needs. Centella Asiatica soothes, Collagen firms, and Sodium Hyaluronate hydrates-for skin that's smooth, plump, and ready to take on the day.
| Ingredients | Alcohol-Free, Cruelty-Free, Sensitive Skin Friendly |
| Texture | Liquid |
| Style Type | Centella Asiatica |
| Ingredients Attributes | Alcohol-Free |
| Type | Sheet Masks |
| Skin Type | Sensitive |
| Benefits | Alcohol-Free |
| Effect | Hydrating |
| Height | 1.9 in |
| Width | 2.9 in |
| Length | 2.9 in |
| SKU | sb260302102210852813774 |
Brand Name: SlowSunday
Brand Page: https://m.shein.in/Brands/SlowSunday-sc-0145821509.html
About: Elevate your bathing experience with fragrant, colorful bathbombs that leave your skin looking and feeling, well, bomb!
Quality: 7097701 people said the quality is very good!
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.