
Price: ₹164
Featuring the fresh fragrance and the nourishing power of shea butter, this hand cream moisturizes and soothes the skin, improving the appearance of fine lines dry patches on your skin!
| Color | Apricot |
| Texture | Cream |
| Skin Type | All Skin Types |
| Type | Hand Cream |
| Scent | Fruity |
| Effect | Long Lasting Moisturizing |
| Height | 4.3 in |
| Width | 1.4 in |
| Length | 1.4 in |
| SKU | sb2307117997795841 |
Brand Name: SlowSunday
Brand Page: https://m.shein.in/Brands/SlowSunday-sc-0145821509.html
About: Elevate your bathing experience with fragrant, colorful bathbombs that leave your skin looking and feeling, well, bomb!
Quality: 4504234 people said the quality is very good!
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.