Price: ₹146
Original Price: ₹233
Renew your lips with our Slow Sunday Lip Exfoliating Gel! A hydrating and exfoliating formula infused with trehalose and sodium hyaluronate, effectively removes dead skin and improves dull lips-for smooth, supple-feeling lips!
| Skin Type | Dry |
| Color | 02 Pink |
| Benefits | Moisturizing |
| Texture | Gel |
| Type | Lip Gels |
| Height | 12.6 cm |
| Length | 2.5 cm |
| Net Weight | 34 g |
| Width | 2 cm |
| Net Volume | 20 ml |
| SKU | sb25072513212532235 |
Brand Name: SlowSunday
Brand Page: https://m.shein.in/Brands/SlowSunday-sc-0145821509.html
About: Elevate your bathing experience with fragrant, colorful bathbombs that leave your skin looking and feeling, well, bomb!
Quality: 164206 people said the quality is very good!
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.