Price: ₹160
Original Price: ₹219
Is your teeth whitening tooth paste not strong enough on its own? Formulated with calcium carbonate, and phthalimidoperoxycaproic acid(pap+), enhance your teeth whitening experience with our PAP+ Teeth Whitening Powder! Our unique powder can help get rid of smoke stains, coffee stains, tea stains, and more! Plus, it does not contain flourine, lots of moisture, and emulsifiers, keeping your mouth healthy, clean, and fresh.
| Texture | Powder |
| Function | Deep Cleaning |
| Color | Pink |
| Type | Whitening Tooth Powder |
| Length | 4.45 cm |
| Width | 4.45 cm |
| Height | 7.8 cm |
| Net Weight | 45 g |
| SKU | sb25050876013556677 |
Brand Name: SlowSunday
Brand Page: https://m.shein.in/Brands/SlowSunday-sc-0145821509.html
About: Elevate your bathing experience with fragrant, colorful bathbombs that leave your skin looking and feeling, well, bomb!
Quality: 7875129 people said the quality is very good!
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.