Price: ₹380
Have a variety of skin problems that need tackling? Powered with 0.3% retinol our Slow Sunday Retinol Anti-wrinkle Cream can help soften fine lines and wrinkles while providing essential hydration! Apply a dime-sized amount to your face and massage it into your skin every day for the best results.
| Texture | Cream |
| Color | Lotion |
| Type | Face Cream |
| Skin Type | Dry |
| Effect | Moisturizing |
| Net Weight | 25 g |
| Length | 6.6 cm |
| Width | 6.6 cm |
| Height | 4.8 cm |
| SKU | sb2311035445437754 |
Brand Name: SlowSunday
Brand Page: https://m.shein.in/Brands/SlowSunday-sc-0145821509.html
About: Elevate your bathing experience with fragrant, colorful bathbombs that leave your skin looking and feeling, well, bomb!
Quality: 3803211 people said the quality is very good!
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.